Floorball: nagyszerű évkezdés

Öcaline • 2015. január 6. 17:27 • Sport 0 2

11-1 arányú vereséggel kezdte a naptári évet és folytatta az élvonalban szereplését a DF-RFT floorball csapata – a Castellum.do  hasábjain pedig vendégszerzőként debütál Kiss Balázs, az ő tudósítását olvashatjátok a hajtás után máris! Üdv a táborban, és köszi a beszámolót!

Igen, ez a cím, így, idézőjelek nélkül. Aki esetleg ellentmondást érez a cím és az eredmény között, az talán nem téved, de az biztos, hogy nem volt kint a mérkőzésen! Az eredmény ugyan papírforma, de a mérkőzés képe számunkra feltétlenül biztató. A két csapat között a tabellán 12 pont, és 4 helyezés a különbség, a Phoenix ugyanis veretlenül, 9 győzelemmel vezeti az idei bajnokságot. Velük a 3. fordulóban már találkoztunk a szezon elején: a tűzfészekben 18-1-et mutatott az eredményjelző 60 perc után.
A tegnapi mérkőzésen sajnos több védőt és támadót is nélkülöznünk kellett egyéb elfoglaltság miatt, így hiányos és alig több mint kétsoros csapattal tudtunk kiállni. Ennek ellenére 50 perc játék után "mindössze" 0-5 volt az állás. Mondhatnánk, hogy az utolsó 10 percre elfáradtunk, és sorban követtük el a hibákat, az amúgy mindvégig remekelő védekezésben, és biztosan lenne benne igazság. Sajnos azonban a hajrában kapott 6 gólban nagyobb szerepet játszott a csapat életét már évek óta kísérő mumus: az elvett gól.
A 47. percben Szabó Gyula megszerezte első gólunkat, ami bár nem dicsőség, de mégiscsak találat. A két játékvezető kétfelé ítélt: a vendég kapu mögött álló gólt mutatott, társa a félpályáról bírálta felül a döntést, a lövést megelőző szabálytalanságot látva(?) – a fejetlenségben hirtelen megítélt és elvégzett szabadütést a Phoenix játékosai kihasználták, körülbelül 7-8-an vezettek támadást, és szereztek gólt.

Fórban a favorit Fórban a favorit

Ezt viszont csak a hazai csapatvezető reklamálására sikerült a játékvezetőknek észrevennie, és a jogos reklamálásnak helyt adva ezt a gólt is érvénytelenítették, de emellett csapatvezetőnket 2+10 perces büntetésre ítélték sportszerűtlen magatartásért. Az állás tehát még mindig 0-5. A tőlünk elvett gólt, és a játékvezetők tanácskozása miatti jó néhány perces pihenőt csapatunk (sokadik alkalommal) nem tudta megfelelően kezelni, s az addig összeállt, biztos védekezés fellazult, aminek következtében alig 8 perc alatt 6 gólt kaptunk – szépítő találatunkat Szabadi Gábor szerezte Kiss Péter passzából: 11-1 lett a vége, nem ide, ezzel együtt nagyszerű évkezdés volt.
Ha 50 perces mérkőzés lett volna... de a sportban nincs ha és volna; a sportban gólok vannak és pontok. És elvett gólok.