Kézilabda: hatalmas bravúr Siófokon

Öcaline • 2015. január 4. 20:34 • Sport 0 0

Fantasztikus második félidei játékának köszönhetően nagyot borított a papírformán a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a női kézilabda bajnokság mai meccsnapján: Mátéfi Eszter együttese 21-20 arányú győzelemmel kezdte az évet a Siófok otthonában.

Kiélezett küzdelemre, nagy csatára, emellett – tegyük a szívünkre a kezünket – a hazai együttes győzelmére számíthattak a női kézilabda bajnokság mai rangadóján Siófokon: a tabella harmadik helyén álló Balaton-parti alakulat fogadta az üldöző DKKA csapatát. (A mezőny szorosságára jellemző, hogy a vendéglátók 16 ponttal voltak a meccs előtt dobogósok, a mieink 14 egységgel az 5. helyen álltak. Ilyenkor duplán számít minden pont, hiszen egy esetleges dunaújvárosi győzelem már pontegyenlőséget jelent, ez pedig perdöntő lehet négybe kerülését folyó harcban.)
Az első játékrész igazolta is az elvárásokat: Vincze góljával még a mieink vezettek, de aztán négyszer is bevette a Siófok a dunaújvárosi kaput, az 5. percre háromgólos előnyt harcolva ki (4-1). Innentől azonban újra a mieink percei következtek, a remek formát mutató Bulath és Vincze vezérletével nemcsak visszazárkózott, de a félidő derekára kétgólos fórt szorgoskodott össze Mátéfi Eszter együttese (5-7). A játékrész véghajrájáig úgy tűnt, marad a dunaújvárosi vezetés, de az utolsó etapot nagyon megnyomta a vendéglátó – így idegölő, sok kiállítással és durvulással tarkított utolsó percek után sovány siófoki vezetéssel vonulhattak pihenőre a csapatok (10-9).
Ami a második felvonás elején következett, arra nem nagyon találunk szavakat – de bajban lesznek a minősítéssel a Siófok játékát elemzők is: a Kohász kegyetlenül hatékony védekezéssel rukkolt elő, remekül szűrte a hazai rohamokat, ennek révén tizenegy teljes percig (!!!) rezzenéstelen maradt a dunaújvárosi háló, miközben a mieink hétszer is betaláltak. A gólgyári gépezetet Azari szerencsés találata indította el, Takács beállóból volt kétszer is eredményes, a sorozat végére ismét Azari tett méretes pontot – a 41. percben egy nagy hazai zakó is kinézett a siófoki csarnokban (10-16).
Ebből a pofonból még fölálltak a vendéglátók – Piedade előbb kiegyenlített az 55. percben, majd a vezetést is átvette a Siófok –, de 20-19-es vezetésnél sem roppant meg a Kohász. Sőt: az utolsó momentumokkal ismét a mieink szolgáltak – Mátéfi Eszter remekül nyúlt bele a meccsbe az 58. percben, időkérése után Bulath előbb egalizált, majd egy védelmi megingást kihasználva újabb gólt szerzett!
És erre már nem volt válasza a balatoni együttesnek: 21-20 arányú győzelmet aratott, roppant fontos pontokat rabolt a Dunaújváros – gyönyörű évnyitó volt, lányok, kijár a nagy-nagy gratuláció!

Siófok KC – Dunaújvárosi Kohász KA
20-21
(10-9)

A Kohász gólszerzői: Bulath 6, Triscsuk 4, Vincze 3, Azari 3 Takács B. 2, Kamper, Ferling, Gera.