Jégkorong: kínkeserves győzelem Újpesten

Öcaline • 2014. december 30. 20:38 • Sport 0 0

45 percen keresztül a rémálmokat idézte a Dab.Dolcler együttesének játéka a MOL Liga mai meccsnapján az Újpest otthonában, és bár fölállt a csapat kétgólos hátrányból, a rendes játékidőben nem sikerült behúzni a ligapontokat – végül rávezetések döntöttek, Somogyi Balázs találatával nyertünk, 3-2 a vége ide, de nem tesszük ki az ablakba ezt a diadalt, az biztos.

Kemény és küzdelmes meccset vártunk az óesztendő utolsó összecsapásán az UTE otthonában a jégkorong MOL Liga mai játéknapján, ugyanakkor az elmúlt esztendők hagyományát folytatva mindenképpen a győzelemben bízva várták a meccset az Acélbikák alakulatának drukkerei. Ehhez képest az első harmad kényelmes – nota bene karácsonyi punnyadást idéző – játékot hozott, mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, de gól nem született, igaz, karcsú dunaújvárosi fölény jellemezte a harmadot.
A második felvonásban aztán előbb előnybe került, majd a fórt gólra is váltotta a hazai egység: az Újpest vendégsora villant nagyot, a befejezést Tapio vállalta a 25. percben – a mieink meg kezdhettek futni az eredmény után (1-0). Nos, éppen a futással akadt a baj: a harmad hátralévő periódusában több helyzetet is kihagyott a DAB, de a záró felvonásra mégis a hazaiak előnyével készülhettek a csapatok.
Hogy teljes legyen az újpesti tábor boldogsága, arról Tóth Gergő gondoskodott a 45. percben, ám szerencsére nem tudtak élni a megnövelt előnnyel a hazaiak – alig telt el újabb egy minutum, és a mieink finn légiósa, Eskelinen lőtt szép gólt, újra (pontosabban a játék során először) meccsbe hozva a Bikákat (2-1). A szépítő találat után is lendületben maradt a DAB – hogy mit csináltak a mieink 45 percig, arról most inkább ne beszéljünk –, és az 50 percben ki is egyenlítettek: Azari passzát Galanisz vágta védhetetlenül Pleszkán ketrecébe.
Az igazi idegbaj ez után következett, lévén sem a rendes játékidő, sem az ötperces ráadás nem hozott újabb gólt – 2-2 után rávezetések döntöttek a ligapontok sorsáról. Ebben szerencsére a mieink bizonyultak jobbnak, a döntő találatot Somogyi Balázs jegyezte az óesztendő utolsó meccsén, így ha kínnal és keservvel is, de két pont birtokában indulhatott haza az Acélbikák alakulata (2-3).
Ezzel együtt túlságosan elégedettek finoman szólva sem lehetünk – és most egy udvarias BÚÉK mellett/helyett legyen elég annyi: január 3-án, szombaton este már a Brassót fogadja a DAB, és ez a mutatvány arra a meccsre nagyon, de nagyon kevés lesz a sikerhez.