Kézilabda: felkészülési diadal a Fehérvár ellen

Öcaline • 2014. december 23. 17:00 • Sport 0 0

Felkészülési meccsen aratott hétgólos, 31-24 arányú győzelmet a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a Fehérvár KC ellen a sportcsarnokban ma délután. Az Eb után sem áll le az élet – már a jövő évi kihívásokra készül Mátéfi Eszter alakulata.

A nemrégiben befejeződött kontinensviadal és a közelgő ünnepek miatt a bajnoki erőpróbák sorozata csak december 30-án folytatódik a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia számára, ám a "meccsben maradás" a szünet idején is fontos a játékosoknak – éppen ennek okán rendeztek ma felkészülési találkozót a Dunaújváros Sportcsarnokban, az ellenfél a Fehérvár KC együttese volt. Küzdelmes, pörgős, a mieink szempontjából ráadásul igen-igen hullámzó játékkal kezdődött a meccs, az elején három fával elhúzott a fehérvári gárda, csak a félidő derekára sikerült rendezni a sorokat (10-9). A játékrész végére is megmaradt a Kohász-fölény, így a szünetre 17-13 arányú hazai vezetéssel vonulhattak a játékosok.
A második felvonás elején még feljött a Fehérvár – egy gólra zárkóztak –, de az 50. perctől nem volt kegyelem: a mieink gyorsabban és pontosabban játszottak, jobban is bírták a végét, így a meccs fináléjára már csak a különbség lehetett kérdéses.
Végül hét fával, 31-24 arányban nyert a Kohász – szép volt, lányok, boldog karácsonyt a csapatnak!

Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia – Fehérvár KC
31-24
(17-13)
A Kohász gólszerzői: Ferling 9, Vincze 6., Takács B. 4, Azari 3, Kamper 3, Hosszu 2, Takács D., Gera, Berta, Ács.