Futsal: idegtépő végjáték – döntetlennel

Öcaline • 2014. december 22. 20:41 • Sport 0 0

Hiába vezetett három perccel a lefújás előtt három góllal a bajnoki címvédő Berettyóújfalu elleni ragadón a Dunaferr DF Renalpin együttese a futsal bajnokság mai játéknapján, a végén a vendégek örülhettek pontmentésnek – 3-3 arányú döntetlen lett a naptári év utolsó meccse, előtte aláírtuk volna, így viszont sajnos csalódás.

Remek meccset, komoly küzdelmet ígért a Dunaferr DF Renalpin futsal csapatának évzárója a Dunaújváros Sportcsarnokban ma este – már csak azért is kiélezett küzdelemre számíthattak a műfaj és a csapat rajongói, mert az ellenfél a bajnoki címvédő Berettyóújfalu alakulata volt.  A találkozó esélyese a vendégek együttese volt (az MVFC jelenleg is dobogós), a mieink javára szólt a hazai pálya és a drukkerhad mellett, hogy legutóbbi idegenben csak 2-0-ra tudta verni remekül védekező csapatunkat a címvédő.

Ott a második! Ott a második!

Az első félidő lendületes, pörgős játékkal kezdődött, a mieink egyáltalán nem tűntek megilletődöttnek, és bár a tavalyi bajnok is több veszélyes akcióval rukkolt ki, a Dunaújváros dominálta inkább a játékot – és ez szerencsére az eredményen is megmutatkozott. Az első játékrész 10. percében vezetést is szerzett a Dunaferr Aradi révén, és a találat szerencsére le is bénította a vendégeket, a mieink továbbra is veszélyes kontrákkal veszélyeztettek. Már mindenki a félidő végét várta, amikor egy pontrúgást ismét gólra váltott csapatunk: Schrancz talált egy labdányi rést a vendégek falában a 20. percben – szabadrúgása pontosan vágódott az ellenfél hálójába (2-0).
Hogy még nagyobb ok legyen az örömre, arról Nagy Roland gondoskodott a 23. percben – egy okos és gyors kontra végén háromra növelve a dunaújvárosi előnyt.  Komoly offenzívát kezdett a Berettyóújfalu, de ekkor még jól szűrt csapatunk, illetve Rigó is nagy bravúrok sorozatát mutatta be a Dunaferr-háló előtt – szép győzelem érett a naptári év utolsó meccsén (3-0).

Nem adja olcsón a bőrét a címvédő! Nem adja olcsón a bőrét a címvédő!

Igen ám, de minden összecsapás a lefújásig tart, és bár a mieink többször is dűlőre vihették volna a bajnoki pontok sorsát, elmaradt a kegyelemdöfés, aztán a 38. percben következett a megtorlás: előbb Nagy István szépített, majd néhány másodperc múlva egy távoli Rábl-lövés is utat talált a mieink kapujába (3-2). A végjáték az idegek harcát is hozta, és bizony ezt a vendégek nyerték – elég volt egy újabb rövidzárlat, és a kapus kidobása üresen találta Lovast a 40. percben, aki a sikeres lefordulás után kipókhálózta a bal fölsőt; három perc alatt egalizált az ellenfél (3-3).
A végeredmény miatt nincs ok panaszra, meccs előtt vidáman aláírja mindenki – de így nagyon kár a végéért, ha nem is megnyert, de bőven nyerhető meccsből hullajtott pontokat csapatunk. Ezzel együtt a szezon egyik legjobb mutatványát láthattuk – BÚÉK, srácok, jövőre folytatás, veletek, ugyanitt!