Futsal: szoros a vége, de sajnos vereség

Öcaline • 2014. december 16. 09:33 • Sport 0 0

Hiába nyitott hosszú hajrát, sajnos nem sikerült ledolgoznia négygólos hátrányát a Dunaferr DF Renalpin futsal csapatának a bajnoki pontvadászat tegnapi játéknapján – együttesünk a bajnoki tabellán harmadik Veszprém otthonában szenvedett végül 6-5 arányú vereséget.

Kőkemény meccsre készültek a tabellán donogós pozíciót elfoglaló Veszprém otthonában a Dunaferr DF Renalpin futsal csapatának játékosai tegnap este – mindenképpen a hazaiak számítottak esélyesnek, ám a mieink bravúrban bízva léptek pályára. Ehhez képest az eleje valóságos hidegzuhany volt a dunaújvárosiak nézőpontjából – a házigazdák lerohanásaira nem volt válasza együttesünknek, a 3. percben vezetést szerzett, majd újabb öt perc múltán a "tarthatatlan" Boromissza két újabb dugójával már alaposan el is húzott a Veszprém (3-0). Hogy még jobban fájjon a pofon, arról Vas gondoskodott – 4-0-nál már egy komoly verés kontúrjai is felrémlettek a mieink előtt.
Némi reményt jelentett, hogy az első félidő végéig Ivacs és Szente is betalált, így legalább látótávolságon belül maradt a hazai gárda a szünetre (4-2), igaz, a második felvonás újra két veszprémi góllal kezdődött, és ekkor bizony újra úgy tűnt, végérvényesen eldőlt a bajnoki pontok sorsa (6-2). Szerencsére a Dunaferr játékosai nem így gondolták: Schrancz előbb a 26. percben szépített, majd a félidő derekán egy öngól nyomán  újra közelebb lépett a favorithoz együttesünk (6-4). És hogy a végére tényleg kézzel fogható legyen az izgalom, arról Nagy Attila gondoskodott a 37. minutumban – egy gólra közelítette a Veszprémet a főiskola alakulata. Sajnos az utolsó percek nem hozták meg a várt-remélt egyenlítést, 6-5 arányú vereséget szenvedett csapatunk – de a hősies helytállásért mindenképpen dicséretet érdemel a Dunaferr!

Veszprém – Dunaferr DF Renalpin FC
6-5
(4-2)
A Dunaferr góljai: Ivacs a 15., Szente a 20., Schrancz a 26., Gulyás (öngól) a 31., Nagy A. a 37. percben.