Jégkorong: újabb győzelem, hat pontot hozott a túra!

Öcaline • 2014. december 14. 20:26 • Sport 0 0

A Brassó legyőzése után ma a Csíkszereda otthonából is diadalmasan távozott a Dab.Docler jégkorong csapata: együttesünk 4-2 arányban verte a székely legénységet, így végül a maximális hat ponttal zárta az erdélyi túrát. Szép volt, fiúk, így tovább!

Egy nappal a barcasági meccs után újabb komoly kihívás várt az Acélbikák alakulatára – együttesünk a Csíkszereda ellen lépett jégre a MOL Liga mai játéknapján. A fő kérdés persze az, volt, a Brassó ellen aratott siker ad-e elég lendületet együttesünknek az ismétléshez – azt egy percig sem gondoltuk ugyanakkor, hogy könnyű összecsapás vár Donald MacLean csapatára.
Ehhez képest álomszerűen kezdődött a meccs, a tegnap mesterhármast szerzett Szappanos Dávid már a 2. percben folytatta a gólgyártást – Azari passzát pattintotta közelről a csíki kapuba (0-1). A szép álom után a hidegzuhany is gyorsan megjött: egy perccel a vezető találat után máris egyenlített a Szereda.  A folytatás is lüktető, változatos játékot és némi HSC-fölényt hozott, ám gólt a mieink szerztek – egy kiugrás után Azari révén örülhetett újból vezetésnek a DAB. Ezt követően rendhagyó szituációk egész sora vezetett a vendéglátók  – előbb kettős előnybe került az Acélbikák gárdája, de ezt nem tudták gólra váltani, ráadásul ketten padozni kényszerültek, így három a három elleni játék után a hazaiak rohamoztak kettős fórban – na, ők beütötték persze (2-2).
A második felvonás is küzdelmes, izgalmas csatát hozott – némi dunaújvárosi fölénnyel, ami a 30. percben góllá érett: Galanisz keresztpassza a hatalmas formát mutató Szappanos Dávidot találta meg, aki második meccsén immár ötödik gólját szerezte! Továbbra is a DAB dominálta a játékot, így, bár újabb gól nem született a második harmadban, nem volt okunk a kesergésre. A befejező futam elkeseredett, de jobbára átütő erő nélküli szeredai rohamokkal kezdődött, egy hazai előnyt is sikerrel kivédekeztek a mieink, és bár egyre több durvulás jellemzete a játékot, az utolsó percekig nem változott az eredmény. Ekkor újból a mieink kerültek fórba, amit Martine révén végre kihasznált a csapat – és innentől már nme volt visszaút, a DAB 4-2 arányú győzelmet aratott a székely légió ellen.
Ezzel az is eldőlt, hogy a maximális hat pontot szorgoskodta össze csapatunk az erdélyi túrán – a gyűjtögetés örömteli eredménye, hogy újra kézzelfogható közelségbe került a MOL Liga tabellájának első helye az Acélbikák számára. Szép volt, Bikák, így tovább!