Cheerstars: nagy verseny, sok-sok nagy diadal!

Öcaline • 2014. december 8. 18:13 • Közösség 0 10

Pazar versenyt, ráadásul sok-sok értékes dunaújvárosi eredményt hozott az I. Cheerstars Nemzetközi Nyílt Cheerleader Bajnokság – a rangos megméretésnek a Campus Aréna adott otthont vasárnap. Rövid helyszínrajz mellett részletes eredménylistával szolgálunk – összeállításunkat két remek fotós kitűnő képei színesítik!

Ahogy ígérték, az ország legjobb egységei mellett osztrák, horvát, cseh, lengyel és román táncosok is részt vettek az I. Cheerstars Nemzetközi Nyílt Cheerleader Bajnokság viadalán – a rangos megméretésnek a Dunaújvárosi Főiskola Campus Arénája adott otthont vasárnap.

Velünk élő sporttörténelem - tömegvonzással (Őri György felvétele) Velünk élő sporttörténelem - tömegvonzással (Őri György felvétele)

A városunkban sporttörténelminek számító eseményen két kategóriában és három-három korosztályban összesen mintegy 330 táncos lépett közönség és a szakmai zsűrik elé december 7-én, vasárnap – a szakmai titkokba Árgyelán Dominika, a versenyt társszervezőként jegyző Spartan Cheerleaders csapatának irányítója avatta be műhelyünket:
– Két színen zajlott a verseny, a cheerleader és a cheerdance mezőnye is nagyon erős volt – ráadásul minden mezőnyben bemutatkoztak a legfiatalabbak, az úgynevezett Peewee kategória versenyzői, de voltak indulók a Junior és Senior kategóriában is. Úgy érzem, mind a verseny színvonala, mind az esemény lebonyolítása jól sikerült - komoly erőpróba volt, de nagy örömünkre mindenki elégedett volt a szervezéssel is!
Hadd tegyük gyorsan hozzá, hogy a hangulatra sem lehetett panasz, ráadásul alaposan kitettek magukért a cheerleader mezőnyében a Spartan versenyzői – a dunaújvárosi alakulat az alábbi helyezéseknek örülhetett. 

Csúcsra tört a Spartan-csapat (Kontár Csaba Attila fotója) Csúcsra tört a Spartan-csapat (Kontár Csaba Attila fotója)

A legkisebbek kiscsapatos gyakorlatában nem talált legyőzőre a dunaújvárosiak csapata, egyéniben Bodrogi Vivien a második, Máhl Dorina a negyedik helyre futott be. A juniorok közül egyéniben Gyimesi Bettina második lett, a junior lány csapatban viszont szintén a Spartan hódította el az első helyet! A felnőtt férfiak egyéni versenyében Kiss Balázs második lett, a párosban a Kiss-Gyimesi duó az igen előkelő negyedik helyre futott be, a Sárközi-Deák páros a hatodik lett. Dobogót ért, a felnőttek között a lányok csoportos gyakorlata – a Spartan üdvöskéi a második helyen zárták a nemzetközi viadalt. (A cheerdance kategóriában összesen 16 csapat szerepelt, ám ott nem volt érdekelt a dunaújvárosi együttes.)

Csillaghullás előtt (Fotó: Kontár Csaba Attila) Csillaghullás előtt (Fotó: Kontár Csaba Attila)

A megméretés hangulatát és a remek táncokat a sok-sok szép szó helyett mindennél hívebben adják vissza a képek – a Castellum.do műhelyének munkáját Kontár Csaba Attila, valamint Őri György segítette; közreműködésüket ezúton is köszönjük! 

(Fotó: Kontár Csaba Attila) (Fotó: Kontár Csaba Attila)

(Fotó: Őri György) (Fotó: Őri György)

(Fotó: Őri György) (Fotó: Őri György)

(Fotó: Kontár Csaba Attila) (Fotó: Kontár Csaba Attila)

(Fotó: Őri György) (Fotó: Őri György)

(Fotó: Őri György) (Fotó: Őri György)

(Fotó: Őri György) (Fotó: Őri György)

(Fotó: Őri György) (Fotó: Őri György)

Mindezek után nem maradt más hátra, mint gratulálni a dunaújvárosi indulóknak és pláne a helyezetteknek a remek teljesítményért - és persze bízni abban, hogy a táncos csillagok, csillagos táncok randevúját bár először, de nem utoljára rendezte városunk!

Update - a verseny hangulata és további részletei iránt érdeklődőknek jó szívvel ajánljuk az összeállításun képanyagát jegyző fotósok face galériáit - íme!

Őri György galériája

Kontár Csaba Attila webképtára

(A Castellum.do az I. Cheerstars Nemzetközi Nyílt Cheerleader Bajnokság médiatámogatójaként vette ki részét az esemén ynépszerűsítéséből!)

 

Kommentek