Vízilabda: szép ezüst a Magyar Kupában!

Öcaline • 2014. december 7. 19:52 • Sport 0 0

Az utolsó percekig megnehezítette a favorit dolgát, de végül ezüsttel zárta a Magyar Kupa négyes döntőjének szentesi tornáját a Dunaújvárosi Főiskola VE csapata: együttesünk szombaton büntetőkkel jutott a fináléba, ma délután 6-5 arányú vereséget szenvedett az UVSE gárdájától.

Tudtuk és tudták persze, hogy pokoli nehéz a feladat, de a címvédésben bízva vágott neki a Magyar Kupa négyes döntőjének a DFVE együttese – és bár a nagy terv nem sikerült, mindenképpen dicséret illeti lányainkat; lássuk máris, miért!

Egyenlő erők – de diadal a vége

Kezdjük ott, hogy már a címszavakban már összegzett szombati elődöntő igen komoly erőpróbának bizonyult: sokatmondó tény, hogy a BVSC elleni összecsapás első játékát az ellenfél nyerte, igaz, a másodikban remekül lefaragták a kétgólos hátrányt a mieink (5-5). A folytatásban is egyenlő erők küzdöttek a döntős pozícióért, a harmadik felvonás 2-2-t, a negyedik 1-1-t hozott, a rendes játékidő végén így 8-8 arányú döntetlen állt az eredményjelzőn.
A büntetőpárbaj során aztán Mihók Attila együttese hibátlanul teljesített, a mieink mind az öt lehetőséget gólra váltották, a BVSC lányai csak hármat értékesítettek – így a 13-11-es diadallal a főiskola csapata készülhetett a fináléra. Ahol viszont az az UVSE várt Brávikékra, amely a másik ágon erőtől és önbizalomtól duzzadó játékkal, nagyon simán verte 15-9-re az Eger alakulatát.

Ezüst, de emelt fővel

Mint a fentiekből is látható, egyértelműen az Újpest volt a finálé esélyese a szentesi uszodásban ma délután, ám Mihók Attila lányai nagyon fogadkoztak, hogy címvédőként nagy csatára késztetik a favoritot. Így is történt, sőt: Garda szépségdíjas bombája után ugyan egalizált az ellenfél, de Szilágyi lövésével szemben újra tehetetlen volt a fővárosi portás – az első negyedet csak úgy hozta 2-2-re az esélyesnek kikiáltott ellenfél, hogy több véleményes bírói döntés is tarkította a játékot.
A második felvonástól érezhetően nőtt az újpesti nyomás, de a mieink feszes és zárt védelme, valamint Kasó nagy bravúrjai nyomán nem tudott elszakadni az ellenfél, ráadásul Gurisatti egy ritkán látható távoli ejtéssel egalizált, a félidőhöz érve még semmi sem dőlt el (3-3).
A folytatásban is maradt a kiegyenlített játék, érezhető volt, hogy egyik csapat sem megy eszetlenül előre, inkább a védekezésre helyzeték a hangsúlyt az együttesek, ráadásul ebből a párbajból a Dunaújváros jött ki jobban – Szilágyi mesteri bombája már a mieinket juttatta előnyhöz (4-3).  Sajnos a klasszisokkal kitömött ellenfél nem rogyott meg a dunaújvárosi vezetéstől, sőt, két góllal is válaszolt, és az utolsó játék előtt át is vette a vezetést (4-5). A befejező játék ismét egyenlő erők küzdelmét hozta – egy-egy gól született mindkét oldalon (nálunk ismét Szilágyi volt eredményes, emellett Kasó Pazar mentései tartották meccsben a Mihók-alakulatot), de ez a helyzeten már nem változtatott.
Végül 6-5 arányú győzelmével az UVSE-Centrál hódította el a Magyar Kupát, a mieink nagyot küzdöttek, mindenképpen dicséret jár a csapatnak – ám a címvédés sajnos nem sikerült, a tavalyi győzelem után a második helyet szerezte meg együttesünk a Magyar Kupa sorozatában.
Ezzel együtt persze: szép volt, jár a gratuláció, csajok!