Jégkorong: maci- és gólzáporos diadal!

Öcaline • 2014. december 5. 21:16 • Sport 0 0

Kiütéses, 7-0 arányú győzelmet aratott a DAB együttese az Újpest ellen a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban: már a 3. percben macieső szakította meg a játékot Azari szép gólja nyomán, és az Acélbikák csatára még háromszor betalált – szép győzelem volt!

Alig két perc telt el a meccsből, máris játékmegszakítást rendeltek el a bírók a Dab.Docler és az Újpest mai összecsapásán. Na nem valami csúnya verekedés vagy technikai malőr miatt: a Castellum.do hasábjain is megénekelt Dobj egy macit! című karitatív kezdeményezés nyomán plüssállatok százai borították be a jeget, miután Azari Zsolt egy szép blokk után meglódult, és góllal fejezte be az akciót a 3. percben.

Plüssök a jégen - az első gól után (Fotó: Dab.Docler - Mudra László felvétele) Plüssök a jégen - az első gól után (Fotó: Dab.Docler - Mudra László felvétele)

A vezető találat fölpaprikázta a mieinket, ráadásul az UTE kapusa, Ágoston pocsékul kezdett – a 8. minutumban Galanisz lőtt nagy gólt neki éles szögből, majd Martine megiramodása és szép lökete adott okot az ünneplésre a dunaújvárosi táborban; a 11. percre el is dőltek a nagy kérdések (3-0). Arról, hogy ne fulladjon unalomba az egyébként is jó iramú találkozó, az első gól szerzője gondoskodott: Azari előbb egy szép lövéssel, majd egy okos egyéni villanás után remek pöcköléssel növelte tovább a DAB-előnyt – és ért el a macik után immár sapkadobálásra is okot adó mesterhármast az első harmadban (5-0).

Mesternégyesig lőtte magát - bravó, Zsoci! Mesternégyesig lőtte magát - bravó, Zsoci!

A második felvonásra is kitartott a mieink lendülete, a 22. percben Galanisz remekül tálalt (találjátok ki) Azari elé, aki biztosan értékesítette a ziccert – négyre növelve saját góljai számát! A megnyugtató vezetés mellett is kitartott a lendület, a DAB szárnyalt, az Újpest szenvedett – és bár a harmadban több találat nem született, veszélyes támadások egész sorával jelezték a vendéglátók, egyáltalán nem engednek a szorításból.

Élesen és fegyelmezetten végig - Kalnins hálója érintetlen maradt! Élesen és fegyelmezetten végig - Kalnins hálója érintetlen maradt!

Ugyanez az éles fegyelmezettség jellemezte a harmadik játékrészt: hatékony és kemény mezőnymunka a védelemben, veszélyes támadások elöl – és újabb szép gól a közönség megnyugtatása végett.  Ezt ráadásul a Bikák új igazolása, Ville Eskelinen lőtte – okosan a ketrecbe emelte az újpesti kapu előtti kavarodás végén elé pattant korongot, 7-0, kiütés a javából!
Az utolsó percekben már csak az volt a kérdés, érintetlen marad-e Janis Kalnins kapuja – de mivel portásunk nagyokat fogott és a védelem is remekelt előtte, így az eredmény már nem változott – maci- és gólzáporos diadalnak tapsolhattunk, köszönjük, gyönyörű volt, Bikák!

Mestermérleg a Dab.Docler hivatalos tájékoztatása nyomán:
Donald MacLean (DAB): - Úgy érzem végre a taktikánk szerint játszottunk. A védelmünk rengeteget javult, a kapuban Janis magabiztosan adott alapot a játékunknak, a csatáraink pedig ellenállhatatlanok voltak a mai mérkőzésen. Nagyon örülök, hogy a vezetés mellett sem ültek le a fiúk, végig támadtunk és irányítottunk. Boldog vagyok, hogy a jó célért rengetegen hoztak macikat és játékokat, a közönségnek ezúttal is köszönjük!

Szilassy Zoltán (UTE): - Senki ellen nem lehet így kezdeni egy meccset, főleg nem a Dab.Docler ellen. Beleálltak a hazaiak a mérkőzés elejébe, nekik örömjáték volt az utolsó két harmad, nekünk kínszenvedés.