Röplabda: csak egy szoros szettig jutottak

Öcaline • 2014. november 30. 16:35 • Sport 0 0

Sajnos újabb sima, 3-0 arányú vereséget szenvedett férfi röplabda bajnokságban a Dunaferr SE együttese: Tomanóczy Tibor fiatal csapata a Sümeg otthonában vendégszerepelt – és erejéből mindössze egy szoros szettre futotta most.

Komoly csata, mi több, bravúr esetén pontrablás reményében utazott Sümegre a Dunaferr SE röplabda csapata. A Tomanóczy-gárda egy esetleges győzelemmel tovább erősíthette pozícióját a bajnoki középmezőny második felében – márpedig egy hazai nevelésekre építő, fiatal együttes esetében ez is fontos tényező akkor, amikor az egész szezonban a megerősödés, a felnőtt mezőny rutinjának megszerzése a cél.
Azt is tudni lehetett persze, hogy nem lesz könnyű dolga együttesünknek a tapasztaltabb játékosokból álló, papíron is erősebbnek számító sümegiek otthonában – ezzel együtt az első szett kiegyenlített játékot hozott. Sajnos a kulcspillanatokban a hazaiak akarata érvényesült, és 24-be meg is nyerték a nyitó játékot, és hogy tovább tetézzék a bajt, a folytatásban is jobban muzsikáltak a mieinknél. A második felvonásban 21-re ütötték be a döntő pontot, és a harmadik menetben sem tették meg azt a szívességet, hogy nagyot hibázzanak: 17-tel azt a játszmát, és vele 3-0 arányban a meccset is megnyerték.
A mieink dicséretére legyen mondva, végig tisztességgel, becsülettel küzdöttek – ez most erre volt elég!