Jégkorong: újra a győzelem útján

Öcaline • 2014. november 30. 21:29 • Sport 0 5

Észvesztő utolsó perceket követően ugyan, de győzelemmel zárta a MOL Liga mai játéknapját a Dab.Docler jégkorong csapata: együttesünk a Ferencváros otthonában lépett jégre, s megnyugtató előny után végül 4-3 arányban húzta be a meccset.

Meddig tart a mélyrepülés, illetve megszakad-e végre a borzalmas sorozat? E kérdésekre igyekezett csattanós választ adni a Ferencváros otthonában a DAB, s tekintve, hogy a mieink három elmúlt találkozón betliztek, míg az ellenfél két nagy skalpot szerzett az elmúlt meccseken, egyáltalán nem lehettünk nyugodtak a választ illetően.
Ehhez képest remekül kezdődött a találkozó, mert bár az első percek kemény mezőnymunkával teltek, a vezetést Nagy Richárd révén az Acélbikák együttese szerezte meg a 7. minutumban. Továbbra is a mieink akarata érvényesült, és a Fradi-védelem megingását újra góllal büntette Donald MacLean csapata: Galanisz és Azari asszisztjából a pimaszul fiatal Szepessy Máté szerezte meg első ligagólját a 10. percben. És hogy jobban fájjon a zöldeknek, arról a 15. percben a remekül harcoló Galanisz gondoskodott: Nika két passzpont után gólszerzőként is feliratkozott a kanadai táblára (0-3). Nem lehetett teljesen felhőtlen a dunaújvárosi öröm, hiszen az első felvonás végén Tvrdek is betalált (a teljesség kedvéért: a nevelőegyesülete ellen első pontját szerző Kiss Ákos passzából), de a játék képe alapján megérdemelten vezetett két fával csapatunk (1-3).
A második felvonás komoly harcot és remek védőmunkával körített kirobbanó kapusteljesítményeket hozott, így gólt ekkor nem jegyezhettünk föl, ám a harmadik harmadban újra zörrent a háló – szerencsénkre ezúttal újra a Fradi ketrecénél: a Szappanos, Gröschl, Somogyi sor villant – a befejezést Soma vállalt magára, megnyugtató előnyhöz juttatva a Bikákat (1-4).
Az utolsó percek ehhez mérten elég tömény idegbajt hoztak: a Fradi mindent egy lapra feltéve rohamozott, Borbás révén szépített is az álláson, és bár az utolsó percben a kapust is levitte, Moravec utolsó másodpercben (!!!) szerzett találata is csak az eredmény szorossá tételére volt elég. A meccset 4-3 arányban a Dab.Docler nyerte – megszakadt hát a kínos sorozat, csapatunk újra a győzelem útjára lépett; és csak remélni tudjuk, hogy nem is tér le róla.