Röplabda: idegőrlő csata - de győzelem!

Öcaline • 2014. november 23. 20:19 • Sport 0 0

Megtört a jég, az elmúlt hetek vereségei után győzelemmel hagyta el a küzdőteret a Dunaferr SE férfi röplabda csapata: együttesünk a Szolnoki Főiskola ellen szállt csatába a sportcsarnokban ma délután, és 3-1 arányban múlta felül ellenfelét.

Nem sok babér termett az elmúlt hetekben a Dunaferr SE fiatal röplabda csapatának – ám ma "hatpontos" meccsen sikerült megtörnie az átkot a Tomoróczy-csapatnak. Együttesünk ugyanis a Szolnoki Főiskola gárdáját látta vendégül a labdacsarnokban ma délután – azzal a tudattal, hogy egy esetleges győzelemmel éppen a Tisza-parti együttest előzheti. A tétnek megfelelő küzdelem jellemezte a játékot a meccs elején – sajnos az első szett döntő szituációit még a Szolnok oldotta meg jobban, be is húzta a játékot (22-25). A második felvonásban aztán fordult a kocka, rendezte a sorokat a Dunaferr, a befejezések is jobban sikerültek, így ezt a menetet 25-22-re együttesünk nyerte – vagyis 1-1-ről folytatódhatott az idegőrlő csata.
A harmadik szettet szerencsére még az előzőnél is biztosabban nyerte csapatunk (25-20), de a következő játék szintén kegyetlen küzdelmet hozott – végül 27-26-ra a játékot, s vele 3-1 arányban a mérkőzést is behúzta csapatunk, amely így éppen a Szolnok alakulatát előzte meg a bajnoki tabellán.
Gyönyörű volt, srácok – csak így tovább!