Jégkorong: folytatódott a mélyrepülés

Öcaline • 2014. november 23. 21:23 • Sport 0 0

Ziccerhegyek, több kapuvas és elpuskázott lehetőségek sora itt, életveszélyes kontrák és pontos befejezés a túlfélen – tovább tart a Dab.Docler együttesének mélyrepülése, csapatunk a MOL Liga mai játéknapján az Érsekújvár ellen szenvedett 5-2 arányú vereséget – sajnos teljesen megérdemelten.

Fel tud-e állni a Miskolc elleni kiütésből két nappal a súlyos vereség után az Acélbikák gárdája? Ha fájnak is az elhullajtott pontok, ez sokkal égetőbb kérdés volt a MOL Liga mai rangadója előtt, ahol is a tabellán jelenleg harmadik Érsekújvár együttesét fogadta a jégcsarnokban a DAB.
Szinte folyamatos hazai nyomás, ziccerhegyek, vendégvezetés – ezzel a képlettel írható le a meccs első tíz perce, igaz viszont, hogy a folytatásban Mestyán és Papp révén nemcsak egyenlített, de fordított is csapatunk (2-1). Hogy ne sokáig örüljünk, arról Frolik gondoskodott, aki emberhátrányból vette be az egyénként kitűnően védő, ám ezúttal nagyot hibázó Sevela ketrecét a felvonás végén (2-2).
A második játék ismét hazai rohamokkal, mi több, a Dab.Docler masszív fölényével kezdődött, Azari csöngő kapuvasat is lőtt, de sajnos nem sikerült gólt elérni – nem úgy a vendégeknek, akik egy szép kontra végén újra betaláltak. Az újabb vendéggólra újabb vassal válaszolt a hazai gárda – Szappanos szép egyéni akció végén, a kapunak félig háttal állva emelt fonákkal a felső tartóra –, de ez is kimaradt. Hogy még keserűbb legyen a szánk íze, arról Huba gondoskodott – a Felvidékre igazolt hátvéd kettős előnyben bombázott a dunaújvárosi kapuba, tovább növelve az érsekújvári előnyt (2-4).
És ezzel még mindig nem volt vége a rémálomnak – a mieink támadásaiba rendre hiba csúszott, vagy túlcifrázták a játékot harcosaink, miközben a harmadik harmad legeleje szintén vendéggólt hozott: egy kiugratást Marek Uram vezethetett Sevelára (újra csak: emberhátrányban!), és nem hibázta el a kínálkozó lehetőséget (2-5)
A vezetés biztos tudatában a vendégek picit visszavettek, a mieink játékából hiányzott az átütőerő – és majdnem az a csúfság is megesett, hogy az utolsó másodpercekben, ismét DAB-előnynél harmadszor is mattot ad az Érsekújvár: szerencsére Sevela hatalmas bravúrral hárított, de együttesünk így is vereséget szenvedett.
Zsinórban harmadszor – és bár a tabella élén még mindig a Bikák állnak, a korábbi meggyőző fölény már el is olvadt. És kövezzetek meg érte, de most nem látom, hol lesz, hol lehet a vége a mélyrepülésnek. De hogy mielőbb tenni kell ellene, az biztos: még belegondolni is fájdalom, de a Kontinentális Kupa után a liga rájátszása is csúnyán elúszik, ha így folytatja a csapat.