Labdarúgás: nagy skalpot szerzett a DPASE!

Öcaline • 2014. november 22. 20:35 • Sport 0 0

Újabb remek győzelmet könyvelhet el a DPASE labdarúgó csapata: együttesünk a bajnoki pontvadászat mai játéknapján a remeklő Paks gárdáját fogadta, s végig jobban játszva győzött is – 1-0 arányban, de teljesen megérdemelten!

Komoly és küzdelmes meccset ígért a hazai pályán mindenkire veszélyes DPASE, valamint az idei szezonban szárnyaló Paks összecsapása a stadionban ma délután: óvatos optimizmussal döntetlent vártunk, de titokban reményt adott a már említett elem – hazai pályán mindenki ellen eséllyel szállt harcba Dobos Barna alakulata.
A meccs ezzel együtt a vendégek rohamaival kezdődött, a dunaújvárosi védelem viszont hatékonyan szűrt, így komoly helyzetet sem alakított ki a paksi gárda – majd szép lassan a mezőnyfölény is megszűnt, sőt, két-három helyzet jelezte, csapatunk komolyan gondolja a pontmentést. Találatig viszont egyik csapat sem jutott – az első félidő igazságos 0-0-lal ért véget.
Ami nem sikerült korábban, összejött később: a második felvonást aktívabban kezdte a DPASE, egy hatalmas Petneházi-ziccer még kimaradt, de a 61. percben már nem volt kegyelem. A korábbi befejező ember előkészítő szerepben is tündökölt, Petneházi szépen ívelt szabadrúgása Nikházit találta meg, aki két vendégvédő közül kiemelkedve nagy gólt bólintott a jobb felsőbe (1-0). A dunaújvárosi vezetés után elkeseredette rohamozott a Paks, míg a dunaújvárosiak elsősorban a veszélyes kontrákban bízva őrizték előnyüket – sikerrel. Így, bár az utolsó percek tömény izgalmat hoztak a dunaújvárosi kapu előtt – volt kapufa, ziccer, kapusbravúr, minden –, de gólt nem jegyzett az ellenfél, így csapatunk immár harmaduiűik hazai bajnokiján örülhetett diadalnak.
Szép volt, fiúk, kellett nagyon – nagy skalp, jár a gratuláció a csapatnak!