Jégkorong: ez most nagyon csúnya volt

Öcaline • 2014. november 21. 21:20 • Sport 0 5

Van olyan, hogy az ellenfélnek minden összejön, a mieinknek semmi - csúnya, 6-0 arányú vereségbe szaladt bele Miskolcon a Dab.Docler együttese a MOL Liga mai játéknapján. Nagy pofon, de nem állíthatjuk, hogy nem jött még éppen jókor.

Nem a legkedvezőbb előjelekkel futott neki a Miskolci Jegesmedvék elleni meccsnek az Acélbikák alakulata. Együttesünk éppen az elmúlt fordulóban veszítette el hazai veretlenségét, de a Kontinentális Kupa betlije óta keresi a hibák forrását a gárda. Ezzel együtt persze a MOL Liga éléről várta a mai találkozót a második helyezett otthonában, ami mindenképpen a forduló rangadóját ígérte.

Nos, a forduló rangadójából váratlan, megkockéztatjuk, emberemlékezet óta elképzelhetetlen verés lett - és boksznyelven fogalmazva ezúttal a pofon rossz oldalára került csapatunk: a Miskolc végig dominálta a játékot, már az első harmadban masszív előnybe került. A nagy borsodi nyomás a 7. percben érett góllá - Becze avatta fel Sevela kapuját -, és mivel a Mackók a remek formát mutató Hajós révén még kétszer betaláltak, az első szünetre biztos előnnyel vonulhattak (3-0).

A második felvonásban sem változott a játék képe, a DAB alkalmi támadásait hatékonyan szűrte a Miskolc, ráadásul Miskolczi, majd Cohen is föliratkozott a góllövők listájára, így az utolsó  harmad előtt már egy kegyetlen verés rémképe is felködlött csapatunk előtt (5-0). A záró játék hitehagyott dunaújvárosi játékot és egy újabb Miskolc-gólt hozott (Láda Balázs forgatta meg a dikicset a szurkolói keblekben itt, illetve okozott fokozhatatlan fiesztát a túlfélen), a vége nagyon durva, 6-0 arányú hazai diadal - a mieink előtt pedig adott a feladat, valamit tenni kell annak érdekében, hogy csapatunk visszataláljon a győzelem útjára.

Túl sok idő nincs felállni a méretes maflásból: vasárnap este a tabella harmadik helyén álló Érsekújvár érkezik.