Kézilabda: csak ahogy ígérték

Öcaline • 2014. november 19. 19:56 • Sport 0 0

Fölényes győzelmet aratott a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata az MTK ellen a sportcsarnokban ma este: együttesünk rögtön elhúzott ellenfelétől, már az első félidőben eldöntötte a pontok sorsát, és végül 31-24 arányú diadalt könyvelhetett el.

A győzelemben bízva, de nem elbizakodottan várja az MTK-t a DKKA, írtuk reggeli előzetesünkben – és Mátéfi Eszter alakulata pont úgy, pont azt teljesítette a sportcsarnokban ma este, amit ígért: közönségszórakoztató, jó játékkal rukkolt ki, a meccset az első perctől dominálta, és végül szép, megérdemelt győzelmet aratott.
Már az első félidőben kiderült, hogy melyik a jobb csapat, hiszen bár a 9. percig úgy-ahogy tudta magát tartani a fővárosi alakulat (5-3), de ott nagyot lódult a Kohász-szekér: zsinórban hatszor talált a hálóba a vendéglátó, míg az ellenfél egyszer sem – a 17. percre 11-3-ra húztak el Ferlingék. Innentől picit kényelmesebben játszott a Kohász, de a félidő végére így is megnyugtató, 14-9-es hazai vezetés állt az eredményjelzőn.
A második játékrészben ott folytatta csapatunk, ahol az elsőben abbahagyta – bár a védelem nem remekelt, de támadásban ellenállhatatlannak bizonyultak a hazai rohamok. Az első tíz percben még maradt az öt-hat gólos, nagyon megnyugtató különbség, de még ezen is tudott srófolni a Kohász: a 43. percben már közel került a kiütéshez az ellenfél (23-15). A végjáték sem hozott fordulatot, a mieink gyors letámadásaira nem volt ellenszere az MTK-nak, így gólzáporos meccsnek tapsolhatott a közönség – a végén 31-24 arányban győzött a Kohász, teljesen megérdemelten!

DKKA – MTK
31-24
(14-9)
A Kohász gólszerzői: Bulath 7, Triscsuk 6, Kamper 5, Ferling 4, Vincze 4, Berta2. Azari, Takács D., Hosszu.