Labdarúgás: győzött és előzött az MTK

Öcaline • 2014. november 18. 20:26 • Sport 0 0

Fölényben játszott, több ígéretes helyzetet is kialakított, mégis vesztesen hagyta el a Dunaújvárosi Stadion gyepét a DPASE gárdája a Ligakupa "csoportdöntőjén" ma este: együttesünk 2-1 arányban kapott ki a lehetőségeivel sokkal jobban sáfárkodó MTK-tól.

Csoportdöntőnek is beillő meccsen fogadta az MTK gárdáját a Dunaújváros PASE alakulata a Ligakupa sorozatában este: együttesünk már döntetlennek is megőrizte volna éllovas pozícióját, ám a vendégek is azzal a határozott szándékkal érkeztek a stadionba, hogy előzzék csapatunkat a kupatabellán.
A tétnek megfelelően rohamozott is becsülettel a DPASE, ám sajnos vagy a kék-fehérek hálóőre védett bravúrral, vagy játékosaink puskázták el az ígéretes helyzeteket is – és ahogy az ilyenkor lenni szokott, egy váratlan kontrából sajnos betalált az ellenfél (0-1). A gól még nagyobb  erőbedobásra sarkallta a mieinket – és végre az irányzékkal sem volt baj: Dodlek szép átlövésgóllal egalizált a 32. percben (1-1).
A második félidőben sem változott a játék képe: a DPASE nyomott, az MTK jól zárt, ráadásul többször is veszélyesen kontrázott – és sajnos az egyik válaszcsapás újra gólt ért: egy szépen tálalt labdával Vass Patrik húzott, és ütemtelen lövéssel talált a dunaújvárosi kapuba. Az újabb MTK-vezetés után is elkeseredetten rohamozott Dobos Barna gárdája, de ahogy múltak a percek, úgy lankadt a lendület – egyenlíteni már nem sikerült, 2-1 arányban győzött a fővárosi gárda, és ezzel a csoportkör élén jutott a Ligakupa legjobb tizenhat együttese közé. A mieinknek sincs okuk panaszra: a második helyen léphetnek tovább!