Jégkorong (ötöt) lőttek a hazai veretlenségnek

Öcaline • 2014. november 17. 21:34 • Sport 0 0

Helyzetek tömkelegét hagyta ki, törvényszerűen vereséget szenvedett a Dab.Docler együttese a MOL Liga mai játéknapján: csapatunk a Brassó gárdáját fogadta – és sajnos az összes előzetes balsejtelem testet öltött a ma esti meccsen: 5-2 lett a vége, sajnos megérdemelten.

A hazai veretlenség megőrzésének szándéka mellett a pozíció megőrzése és/vagy erősítése, valamint a revansvágy is munkált a DAB játékosaiban a Brassó elleni találkozó előtt – ugyanakkor több játékosát is nélkülözte Donald MacLean vezetőedző. Hiányzott a betegséggel küzdő Peterdi, és a múltkor emlékezetesen csúnya lövést kapott Azari Zsolt is csak a lelátóról drukkolhatott társainak.
Hátul gyakran bizonytalan a DAB Hátul gyakran bizonytalan a DAB A meccs első félideje rémálom volt: már az 5. percben betalált a Brassó, és hiába egyenlített egy szép támadás végén Martine – Galanisz remek átadását váltva gólra –, a 13. percben aztán kétszer is zörrent a DAB hálója, így az első játékot két góllal nyerte a barcasági együttes (1-3). A második félidőben komoly és kemény mezőnymunka jellemezte a játékot, az Acélbikák alakulata támadt veszélyesebben, Galanisz be is fötört egy kipattanót, és bár jórészt nyomás alatt tartotta a Brassó kapuját csapatunk, egyenlíteni sajnos nem sikerült (2-3).
Helyzetről helyzetre - de kevés a gól Helyzetről helyzetre - de kevés a gól A záró felvonás egy csúnya dunaújvárosi védelmi hibával kezdődött, mindössze 12 másodperc alatt növelte előnyét az ellenfél, és hiába rohamozott elkeseredetten a MacLean-csapat, már nem sikerült feljönni, sőt, egy szép emeléssel tovább távolodott a mieinktől az erdélyi egylet (2-5).
Ez maradt a vége, oda a hazai veretlenségnek – amire ezzel együtt nagyon is büszke lehet a csapat! –, folytatás Miskolcon pénteken este: az sem lesz egy pehelypaplan, előre szólunk.