Vízilabda: vereség a rangadón

Öcaline • 2014. november 16. 17:44 • Sport 0 0

Ritkán látható nagy küzdelmet hozott a női vízilabda bajnokság rangadója: a Dunaújvárosi Főiskola együttese a bajnoki listavezető UVSE-Centrál csapat fogadta a Fabó Éva Sportuszodában szombaton délután. A meccs 7-5 arányú vendéggyőzelemmel ért véget – sajnos megérdemelten.

Pokoli találkozó várt a Dunaújvárosi Főiskola Vízilabda Egyesület csapatára a sportuszodában szombaton délután: együttesünk a bajnoki listavezető UVSE-Centrál csapatát fogadta – nem titkoltan a bravúr reményében. Ehhez képest azonban sajnos villámrajtot vett a válogatottak sorával megerősített favorit, az első negyed derekára masszív fölényt alakított ki (0-3). A mieink nem adták olcsón a sikert, hiszen előbb kettőre zárkózott a DFVE, ráadásul a negyed végére még közelebb került ellenfeléhez Slagter két fontos találatával (3-4). A második felvonásban tovább folytatódott a fej-fej melletti küzdelem, ki is egyenlített csapatunk, ám a negyed végén ismét az UVSE volt pontosabb, maradt az előny (5-6).
A második félidő eleje komoly és küzdelmes mezőnymunkát, kiélezett csatát és mindkét oldalon remek kapusteljesítményt hozott: nálunk Kasó Orsolya, a túlfélen Gangl Edina maradt hibátlan a harmadik negyedben – de nem dőlt el semmi, maradt a soványka vendégvezetés. Az utolsó percek is nagy csatát hoztak, sajnos a favorit hálója ezúttal is érintetlen maradt – a statisztika búvárai majd megmondják, mi az idejét se tudjuk, mikor nem lőtt egy délidőn keresztül egy gólt sem a Mihók-alakulat –, ám a negyedik játékban egyszer mattolta védelmünket az ellenfél: 7-5 arányban az UVSE-Centrál nyerte az idegek rangadóját.