Kézilabda: biztos fór az EHF Kupában

Öcaline • 2014. november 16. 10:08 • Sport 0 0

Meggyőző sikerrel kezdte szereplését a nemzetközi kupaporondon a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese: csapatunk 28-20 arányban verte a makedón WHC Wardar alakulatát a sportcsarnokban szombaton este. Kétarcú meccs volt – a remek hajrá döntött.

Negyven percig tudta látótávolságon belül tartani a Kohászt a pimaszul fiatal játékosokból álló makedón Wardar gárdája az EHF  Kupa harmadik fordulójának első találkozóján  a Dunaújvárosi Sportcsarnokban szombaton. Mielőtt a meccs részleteire térnénk, kezdjük egy kalaplengetéssel: örvendetes tény ugyani, hogy hat karcsú esztendő után újra egy olyan női kézilabda alakulat üzemel városunkban, amely jogot szerzett a nemzetközi kupaszereplésre – mindenkit dicséret és köszönet illet, aki közreműködött és/vagy most szerepet vállal e valóban jelentős sikerben. (Még egy zárójel, de fontos zárójel: külön köszönet a törzsszurkolóknak a tegnapi példás mutatványért!)

Szép visszatérésben bízva - de az eleje kínlódás Szép visszatérésben bízva - de az eleje kínlódás
A meccs mindezzel együtt nem éppen úgy kezdődött, ahogy azt előzetesen vártuk, reméltük: bár gyorsan vezetést szerzett a Kohász és úgy tűnt, sikerül is stabilizálni az előnyt, a félidő derekára érve egy gólra feljött a szkopjei gárda (6-5). Innentől is hullámzó játékkal rukkolt ki a Mátéfi-együttes, többször tűnt úgy, sikerül lerázni ellenfelét, de az egyéni hibák és védelem megingásai révén rendre visszajött a meccsbe a Vardar – a félidei, 13-9-es dunaújvárosi vezetés éppen ezért a mieink számára volt nagyon-nagyon hízelgő.

Rendet tesz a fejekben: Mátéfi Eszter jókor jól nyúlt a meccsbe Rendet tesz a fejekben: Mátéfi Eszter jókor jól nyúlt a meccsbe
Ráadásul a második felvonást pocsékul kezdte együttesünk – és a bosszantó hibákat könnyű/gyors góllal büntették a lelkes makedón lányok: 16-15-ös dunaújvárosi vezetésnél még az egyenlítés rémképe is felmerült. A 40. perctől aztán mintegy varázsütésre változott a játék képe: az addig szenvedő Kohász magára talált, több indításgól és a feszesebbre húzott védekezés révén előbb visszaállt a négy gólos különbség, majd Bulath és Triscsuk góljaival még tovább növelte a fórt együttesünk.

Szép a vége - köszönet jár a drukkereknek is! Szép a vége - köszönet jár a drukkereknek is!

Ez a csapásszám már sok volt a Vardarnak – tíz perccel a lefújás előtt már kilenc góllal is vezetett a Kohász! –, és bár az utolsó percek emberhátrányos játéka miatt picit fogyott az előny, a végén így is meggyőző, 28-20 arányú diadalt aratott a Kohász lelkesen küzdő ellenfelével szemben.
Aki mindezek után azt hiszi, lefutott a kupakör, az persze súlyosan téved – de az biztos, hogy a mieink megnyugtató előny birtokában várhatják a november 23-án esedékes folytatást. Ha az utolsó húsz perc játékát hozz a csapat, nem lehet baj!

Dunaújvárosi Kohász KA – WHC Vardar
28-20
(13-9)
A Kohász gólszerzői: Triscsuk 5, Vincze 4, Azari 3, Bulath 3, Ferling 3, Kamper 3., Berta 2, Hosszu 2, Takács D. 2, Takács B.