Jégkorong: kikínlódott diadal a Csík ellen

Öcaline • 2014. november 16. 15:49 • Sport 0 0

Újabb sovány győzelemmel növelte pontjai számát és erősítette tovább vezető pozícióját a jégkorong MOL Liga tabelláján a Dab.Docler együttese: csapatunk a Csíkszereda ellen meccselt szombaton délután, 4-3 arányban nyert, és lett egy csúful kezdődött szép sporttörténetünk.

Fordulatos és kemény, sok-sok kihagyott helyzet miatt alkalmanként kifejezetten bosszantó meccs kerekedett a DAB és a HSC Csíkszereda összecsapásából a jégcsarnokban szombaton délután; a vége viszont emlékezetesen szép lett. De lássuk sorjában: a vezetést ugyan az Acélbikák csapata szerezte meg – Kiss Ákos remek átadását Papp Viktor váltotta gólra –, de aztán egyenlített az ellenfél, és bár Kiss Ákos ezúttal gólszerzőként iratkozhatott a ponttáblára, a 2-1-es előny nem volt éppen megnyugtató az első harmad végén. Úgy pláne nem, hogy nem telt el két perc a második felvonásból, egyenlített a szebb napokat is megélt sereghajtó, és hiába veszélyeztetett zsinórban a DAB, a záró játékrész előtt nem dőlt el semmi (2-2).

A véghajráig - egyenlő erők A véghajráig - egyenlő erők

És itt húzunk egy masszív féket, mert el kell mesélni, miért jó dolog jégkorongmeccsre járni. Történt, hogy a harmadik játékrész elején kettős előnyben támadt a DAB, amikor kékről eleresztett egy nagy erejű bomba megpattant egy védő botjának tollán, és arcon találta a kapu előtt zavaró ifj. Azari Zsoltot. Mondjuk úgy, kilőtte, de szó szerint: összerogyás, vértócsa, letámogatás, minden, ami ilyen (szerencsére ritka, de azért elő-előforduló) helyzetekben szokás. Öt percig takarították a jeget, na.
Ilyenkor minden, de minden más sportágban az a módi, hogy a játékos legalább arra a meccsre kiesik, a visszatérés reménytelen, minek is, kilőtték, hát láttad, nem? Itt viszont valami más történt: Azari újabb öt perc elteltével kötéssel az arcán ugyan, de már a padon ült, egy ideig még egy törölközővel hűtötte a sajgó sebet, de aztán játékra jelentkezett. Időközben ugyan újra vezettünk Kiss Ákos okos góljával, de aztán egyszer amatőr módon elcserélte magát csapatunk, a Csík élt is az ajándékba kapott lehetőséggel, 3-3 volt az állás (mondom, az éllovas és a sereghajtó csatájában, három perccel a rendes játékidő vége előtt).

Főszereplők a kapu előtt Főszereplők a kapu előtt

De vissza a sérülthöz: beállt, küzdött, passzolt, és jött a sors keze, meg Pavuk Attila, aki a rövidbe bombázta Azari asszisztját. 4-3, nyertünk.
Hát ezért, az ilyen sportpillanatokért jó dolog hokit nézni, drága olvasók és aranyos mindenki. Mert másutt ilyet nem látsz; hasonlót még csak-csak – ilyet: soha.