Jégkorong: sima diadal a Fradi ellen

Öcaline • 2014. november 14. 21:20 • Sport 0 15

Tizenhárom perc alatt eldöntötte a pontok sorsát a Dab.Docler jégkorong csapata a MOL Liga mai játéknapján: együttesünk a hazai jégen mindig mindenkire veszélyes Ferencváros otthonában meccselt, és győzött végül 4-2 arányban.

Okkal és joggal tartott a Fradi elleni meccstől Donald MacLean, a DAB vezetőedzője: bár az Acélbikák alakulata vezeti a tabellát, ráadásul papíron erősebb a vendéglátóknál, a Sasok otthon már sok skalpot begyűjtöttek az idei szezonban. Ráadásul pont úgy kezdődött a meccs, ahogy legutóbb itthon az Újpest ellen – hiába alakított ki több helyzetet a Dunaújváros, az első harmad gól nélküli döntetlennel ért véget. A folytatás sem a mieink szája íze szerint alakult – a zöld-fehérek legerősebb sora megvillant, Guren góllal fejezte be az akciót (1-0).
Szerencsére a vezető találat a mieinket paprikázta fel jobban (érdekes, ám nem túl örvendetes újdonság együttesünk játékában, hogy harcosabban küzdenek, amikor ég a ház...), és az egyenlítő találatra sem kellett sokáig várni: Azari asszisztját Pavuk Attila váltotta gólra (1-1). Ráadásul az egalizálás után is lendületben maradt csapatunk, és tizenhárom perc alatt el is döntötte a ligapontok sorsát: előbb Azari, majd Kiss Ákos volt eredményes, a kegyelemdöfést az egyre hatékonyabb játékot produkáló Kovács Viktor vitte be a 40. percben (1-4).
Innentől pedig már nem volt visszaút, a Fradi támadásait jobbára hatékonyan szűrte a DAB-védelem, és bár Borbás kozmetikázott az eredményen a harmadik felvonás elején, a mieink győzelmét nem veszélyeztette: 4-2 arányban győzött a MacLean-legénység.
Szép volt, fiúk, holnap délután jöhet a Szereda – kezdés ötkor a csarnokban. Hajrá, Bikák!