Kézilabda: otthon verhetetlen a Győr

Öcaline • 2014. november 12. 20:47 • Sport 0 0

Nem tudta megnehezíteni a címvédő és BL-győztes Győr dolgát a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese a női kézilabda bajnokság mai játéknapján: sima, 27-19 arányú papírforma győzelmet aratott a favorit a Rába-parton.

Idegenben, mégpedig a toronymagas favoritnak számító – a zsinórban szerzett bajnoki aranyak mellé a BL-trófeát is elhódított – Győr ellen lépett pályára a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia női kézilabda csapata. Ha van meccs a bajnoki pontvadászatban, ahol nem Mátéfi Eszter gárdája az esélyes, mindenképpen ez az – csapatunk a tisztes helytállásban bízva várta a találkozót, s célja maximum az lehetett, hogy feszes védekezésből indított kontrákkal meglepje a címvédőt. Az első félidő legelején még csak-csak sikerült ez, de gyorsan megtalálta saját ritmusát a vendéglátó, és a 17. percben el is húzott öt találattal – fájdalom, a mieinknek ennyi idő alatt mindössze kétszer sikerült mattolni a bivalyerős Rába-parti védelmet (7-2). A játékrész második felére kicsit összekapta magát együttesünk, és bár a győriek vezetését nem sikerült komolyan veszélyeztetni, legalább azt elmondhattuk ekkor, hogy felváltva vették be egymás kapuját a csapatok. Igaz, a félidőre így is maradt az öt gólos ETO-előny – ráadásul nem sikerült tíz fölé kapaszkodni a lőtt gólok tekintetében (14-9).
A második félidőben is becsülettel küzdött együttesünk, de a címvédő biztosan őrizte masszív előnyét – sőt, a játékrész derekára egy nagy ruha rémképe is felmerült (21-13). A végjáték dunaújvárosi szempontból picivel konszolidáltabb játékot hozott, a Görbicz nélkül felálló Győr sem szaggatta szét az istrángot, a vége így is 27-19 arányú győri diadal – még így is teljesen megérdemelten nyert a bajnoki cím legfőbb várományosa.
Szégyenkezni nincs ok, az eredmény reális, maximum a technikai hibákat róhatjuk föl a mieink számlájára – és azt, hogy a végjátékban sem sikerült 20 gól fölé kapaszkodni. Ha más nem, ez mindenképpen figyelmeztető tény az újabb kihívások előtt.

Győri Audi ETO KC – Dunaújvárosi KKA
27-19
(14-9)
A DKKA gólszerzői: Kamper 6, Triscsuk 3, Bulath 2, Vincze 2, Hosszu 2, Azari, Takács, Berta, Ferenczy.