Jégkorong: pocsék játék – de győzelem

Öcaline • 2014. november 12. 21:33 • Sport 0 0

A lefújás előtt öt perccel még az ellenfél vezetett, de a fináléban elkezdett jégkorongozni a Dab.Docler együttese a MOL Liga mai játéknapján a jégcsarnokban: az Újpest együttese végül meghajolt, 5-3 lett ide, vezetjük a tabellát, de egyáltalán nem lettünk nyugodtabbak a mai játék láttán.

A meccs előtt az volt a nagy kérdés, mennyiben igazolja (vagy cáfolja meg jobb esetben) a klubelnök hasábjainkon is ajánlott, a Jégkorongblogon idézett álláspontját a mentális problémákról a csapat mai mutatványa. Azari Zsolt helyében nem lennék teljesen nyugodt – vészterhesen igaza volt ugyanis. Együttesünk az UTE gárdáját fogadta a jégcsarnokban ma este, és bár az utóbbi hetekben, sőt napokban tovább erősödött az ellenfél, papíron nem okozhatott gondot a jégbe döngölésük. Ehhez képest kínkeserves produkciót láthatott a közönség: Galanisz révén vezetést szerzett ugyan a DAB, de egyenlített a masszív védelme mellett gyors kontrákra berendezkedő újpesti együttes, és bár az első harmad fináléjában Szappanos is betalált, összességében egyáltalán nem láttuk a mindent elsöprő lendületet, amit reméltünk (2-1).
A második felvonás még pocsékabb volt, eltékozolt fórok sokasága és technikai hibák özöne jellemezte az Acélbikák játékát – így aztán senki sem csodálkozott, amikor Elomo kiugrása és mesteri passza után Hegyi egalizált. Továbbra is maradt a meddő DAB-fölény, 46 másodperc kettős fórt egy kapura lövés nélkül teljesített csapatunk (naná, hogy a szimpla előnyből sem lett gól...), a harmadik felvonásra igazságos döntetlennek fordultak a csapatok (2-2).
A befejező játék aztán elég tömény idegbajt hozott: kimaradt helyzetek itt, formás ellenakciók ott – és egy szerencsés gól, sajnos szintén a DAB-ketrecnél. Vezetett az Újpest, ráadásul 5 perccel a vége előtt még semmi, de tényleg semmi jelét nem láttuk annak, hogy fordulhat a kocka. Márpedig fordult, mintegy varázsütésre játszani kezdett a csapat, a tötyörgés és a százegyedik passz helyett végre lövéssel fejeződtek be az akciók. És láss csodát: egy kipattanót Kiss Ákos csúsztatott az Újpest ketrecébe, majd egy szép kombináció után Azari passzából újra Szappanos lőtt értékes-szép gólt – jé, vezetünk (4-3).
A kegyelemdöfést a három pontig jutó Papp Viktor vitte be üres kapus találattal – egy lecsorgó korongra csapva két bekket fűzött át, mielőtt bekotorta –, az 5-3 arányú végeredményre szavunk sem lehet, de hogy miért csak akkor kezdünk el magas főfokon küzdeni, amikor nagy a baj, arra magyarázatot kell találni a szakmai stábnak. Határozott választ, és nagyon gyorsan.