Jégkorong: négy nemzet – harmadik hellyel

Öcaline • 2014. november 10. 16:17 • Sport 0 0

Bár Dél-Korea ellen remekelt, Lengyelország nemzeti együttesétől alaposan kifagyott a magyar válogatott a Négy Nemzet Tornáján a fővárosban a hét végén. A zárónapra Olaszország jutott nemzeti együttesünknek, büntetőkkel véreztünk el, a harmadik hely egyértelmű csalódás.

Újoncok tömegét hívta be – és rutinosabb játékosok seregét hagyta ki – Rick Chermomaz szövetségi kapitány a Négy Nemzet Tornájára készülő válogatott keretébe: a Dab.Docler együtteséből végül négy hátvéd, Mestyán István, Pozsgai Tamás, Hüffner Adrián és Nathan Martine maradt a válogatott tagjai, mind a négyüket be is vetette a kapitány a hét végi erőpróbán.
Amely bizony felemás eredménnyel ért véget nemzeti együttesünk számára. A nyitónapon még minden rendben volt; a mindig jól küzdő, harcos alakulatként ismert és elismert Dél-Korea ellen lépett jégre együttesünk, és összeszedett játékkal, 6-1 arányban győzött a végén meglehetősen durva megoldásokkal is operáló távol-keleti alakulat ellen. Amilyen szépen kezdődött, olyan gyatra lett a folytatás: Lengyelország ellen egy rövid, de katasztrofális üzemszünet nyomán úgy kapott ki 6-4 arányban együttesünk, hogy a jövő évi divíziós vb házigazdái már négy találattal is megúsztak. Ezen a meccsen ütközött ki leginkább a fiatalításra épülő Chermomaz-stratégia hibája: két lengyel gól után szó szerint megzavarodott együttesünk, amely vezéregyéniség híján percekig nem talált magára – az üzemzavart pedig könyörtelen gólokkal büntette az ellenfél.
Olaszország ellen javíthatott volna csapatunk vasárnap, ám ez a meccs sem kerül aranybetűkkel az évkönyvekbe: sikerült ugyan vezetést szerezni, ám előbb kiegyenlítettek, majd két góllal meg is ugrottak a taljánok (1-3). Innen még vérrel és verítékkel visszakapaszkodott együttesünk, a végén még a győzelem – és vele a torna második helyének elhódítása – is esélyes volt egy ötperces fór révén, de a rendes játékidő végül 3-3 arányú döntetlennel ért véget. A hosszabbítás nem hozott gólt, a rávezetéseket az olaszok nyerték – 3-4 a vége. Harmadikak lettünk, és bizony bőven van/lesz munka a válogatottal ahhoz, hogy Krakkóban értékes/csodás eredmény szülessen. Fájdalom még leírni is: a jelenlegi játékerőt elnézve erre most még a minimálisnál is kevesebb a sansz.

(Fotó: Öcaline-archívum, Svájc, A csoportos vb, 2009)