Futsal: fölény és diadal a Békéscsaba ellen

Öcaline • 2014. november 3. 21:43 • Sport 0 6

Az túlzás, hogy végig uralta a játékot, ám összességében megérdemelten tartotta itthon a bajnoki pontokat a Dunaferr DF Renalpin futsal együttese: csapatunk a Békéscsaba gárdáját fogadta a sportcsarnokban ma este, és végül 4-2 arányban nyert. Schrancz Balázs bombagólja egy novellát ér.

"Hatpontos" találkozót vívott ma este Dunaújvárosban a vendéglátó Dunaferr DF Renalpin alakulata és a Békéscsaba gárdája: egy dunaújvárosi diadal a veszélyzónából történő menekülési fontos mérföldköve lehetett, míg a békési siker az alsóházban tartotta volna a mieinket. Ennek megfelelően a hazaiak kezdték agresszívebben a találkozót, a dunaújvárosi rohamok mellett azonban feltűnő volt, hogy sebezhető a hátsó alakzat – így a csabai kontrák is veszélyesen voltak. Hiába szerzett vezetés a főiskola gárdája Aradi révén a 6. percben, majd hiába lőtt okos gólt Schrancz Balázs egy szép támadás végén a 15. minutumban, elég volt egy védelmi baki, és egy jól eltalált szabadrúgásgóllal feljött a Békéscsaba (2-1).
Hol a labda? (Ez sajnos nem a cikkben említett bombagól képe...) Hol a labda? (Ez sajnos nem a cikkben említett bombagól képe...) A legszebb jelenet a második félidőben esett – egy szépen visszajátszott labdát Schrancz bombázott védhetetlenül a jobb pipába, ritkán látható szép gól volt, nagypályán évekig mutogatnák (és élne belőle módosan a szerzője). 3-1 arányban vezetett a csapat, de hogy ne legyen nyugtunk, arról újra gondoskodott a békési együttes – aztán érkezett Szente egy okos lövéssel, és beállította a 4-2 arányú végeredményt. A kétségbeesett vendégpróbálkozások szerencsére kimaradtak ugyanis – bár többször szinte tálcán kínáltuk az eladott labdákat az ellenfélnek –, és ugyan három teljes másodperccel a vége előtt a meccsen duplázó Schrancz végezhetett el egy tízméteres büntetőt, a fölső kapufa megálljt parancsolt a labdának. Bánkódásra viszont semmi ok, sőt: nyertünk, és a begyűjtött bajnoki egységekkel megerősítettük hetedik helyünket a táblázaton!