Labdarúgás: újra itthon – és újra siker

Öcaline • 2014. november 1. 18:35 • Sport 0 0

Az első félidőben még a frászt hozta a drukkerekre, de a második játékrész végén már vastapsra késztette közönségét a DPASE együttese az NBI. mai játéknapján: csapatunk 3-1 arányban múlta felül a Pécs gárdáját – és a pontvadászat során először nem a tabella végén várja a folytatást!

Elsősorban küzdeni tudás terén vizsgázott jelesre a Dunaújváros PASE alakulata a Pécs ellen a Dunaújvárosi Stadionban ma délután: a mieink kétszer álltak föl vert helyzetből – és a végén (végre!) a maguk javára tudták fordítani az összecsapást.
Pedig nem kezdődött valami fényesen a Pécs elleni párharc: Dobos Barna gárdája ugyan a mezőnyben irányította a játékot, több formás támadás után ziccerek sorát vészelték át sikerrel a baranyaiak, ám a 29. percben mégis a Pécs szerzett vezetést egy "csúnyán benézett" szöglet után Balogh közeli találatával (0-1).

Hazai helyzetek - de még a Pécs vezet Hazai helyzetek - de még a Pécs vezet

A gól láthatóan megfogta a mieinket, a félidő végéig tartott is a zavar – jókor jött a szünetet jelző sípszó, igaz, közvetlenül ez előtt Böőr egyenlíthetett volna fejjel, de a pécsi portás szögletre mentett.
A szünetben éppen azt találgatták a szurkolók, hogy megismétlődhet-e fordított előjellel a diósgyőri képlet – nos, a csapat második félidei produkciója ékesen igazolta, hogy igen. A kezdetektől beszorult a vendéggárda, előbb Zsótér előtt kétszer adódott nagy lehetőség, majd Petneházi pontos szabadrúgását mentette szögletre Polekszics.  Aztán az 55. percben végre megtört a dunaújvárosi gólcsend, egy bedobás után a gyatra felszabadítási kísérlet nyomán Petneházi elé került a játékszer, és ő ezúttal védhetetlenül lőtte ki a bal alsót. Továbbra is a DPASE uralta a játékot, ám elég volt egy kósza kontra, s Mákvárt révén újra a vendégek örülhettek előnynek (1-2).

Érik a DPASE-fordítás - és végre sikerül is! Érik a DPASE-fordítás - és végre sikerül is!

Még innen is volt visszaút – az újabb pécsi vezetésre letámadással válaszolt együttesünk, ráadásul ezúttal jobban is összpontosított a csapat: a 77. percben Böőr váltotta gólra Csehi középre fejelt labdáját, és mire felocsúdhattak a vendégek az egyenlítő találattól, máris megérkezett a következő buci. Az "elkövető" a csereként beállt Godslove volt, aki egy kiugratást hálált meg szép találattal (3-2).
Innen már hiába igyekezett felpörögni a Pécs, a mieink fegyelmezett, taktikus játékkal őrizték az előnyt – a meccs végén a vastaps a győzelmen túl annak is szólt, hogy az idei pontvadászat során először elmozdult csapatunk a tabella utolsó helyéről.
Csak így tovább, srácok – sok hazai meccs lesz még, kellenek a pontok, de nagyon!

DPASE – Pécs
3-2
(0-1)

A meccs gólszerzői: Petneházi az 55., Böőr a 79., Godslove a 82., illetve: Balogh a 29., Márkvárt a 69. percben.