Jégkorong: remek meccs, szép diadal

Öcaline • 2014. október 31. 22:21 • Sport 0 0

Rangadóhoz méltó összecsapást hozott a Dab:Docler és a Miskolc meccse a jégcsarnokban ma este: kiélezett párharc után elsősorban szervezettebb és hatékonyabb védekezésének köszönhetően csapatunk 2-1 arányú győzelmet aratott – egy nagyon erős ellenféllel szemben.

Tudtuk, hogy nüanszok dönthetik el az Acélbikák és a Jegesmedvék párharcát a MOL Liga mai játéknapjának rangadóján – és a meccs nem is hazudtolta meg elvárásainkat. Komoly, kemény, küzdelmes csatát láthattak a drukkerek – szerencsére örömteli dunaújvárosi eredménnyel. Az első harmad hajtós, pörgős mezőnymunkát és mindkét kapuban kiemelkedő teljesítményt hozott, azzal a lényeges különbséggel, hogy míg Kalnins végig eredményesen védte ketrecét, addig Bálizsegyszer tehetetlennek bizonyult, mégpedig Szappanos beleérős pattintásával szemben (1-0).

Itt még centikre a sikertől Itt még centikre a sikertől
Még komolyabb csatát hozott a második felvonás, többször beszorult, de szintén sűrűn előforduló veszélyes kontrákkal is operált a DAB – viszont a "Macik" nyomása érett góllá a 28. percben (egy védelmi megingás nyomán). A gól után egy borsodi előny is nehezítette a mieink dolgát, örömteli momentum, hogy hátrányvédekezés terén nagyot lépett előre csapatunk, ráadásul a lefújás előtt egy perccel újra a mieinknél volt az előny, miután egy távoli Mestyán-bomba után a Bálizsról kipattanó korongot Papp Viktor csúsztatta a hálóba (2-1).

Mezőnyben is jobb a DAB Mezőnyben is jobb a DAB

A harmadik harmad küzdelmes, komoly csatát hozott ismét – még kiadós pofozkodás is színezte a képet közvetlenül a lefújás előtt –, az eredmény viszont nem változott: a győzelemmel csapatunk tovább növelte előnyét a MOL Liga tabelláján!
Szép volt, fiúk – de kiengedni nem szabad: vasárnap a Ferencváros érkezik, győzni kell akkor is!