Vízilabda: kegyetlen küzdelem – vereséggel

Öcaline • 2014. október 25. 20:41 • Sport 0 0

11-9 arányban alulmaradt a BVSC-Zugló otthonában a Dunaújvárosi Főiskola női vízilabda csapata: együttesünk jól hajrázott, de már nem sikerült beérnie az első és a harmadik negyedben jobban teljesítő vendéglátót.

Két hibátlan alakulat rangadóját játszották ma a női vízilabda bajnokság sorozatában: a fővárosban a Dunaújvárosi Főiskola együttese a BVSC-Zugló vendégeként szállt vízre – ki-ki meccsre, kemény küzdelemre készült Mihók Attila alakulata. Ehhez képest a találkozó eleje nem a mieink szája íze szerint alakult – az első negyedben kétgólos vezetést szerzett a vendéglátó (3-1). Még nagyobbnak tűnt a baj, hogy bár a második felvonás elején még visszazárt a DFVE, ezt követően zsinórban háromszor mattolták a zuglói lányok a mieink védelmét – 6-2-re is vezetett már a BVSC. A negyed utolsó periódusában szintén harmat vágtak Menczingerék, igaz, mindössze hét másodperccel a félidei sípszó előtt újra kettőre növelte az előnyt a házigazda (7-5).
A folytatás is a vendéglátók elképzelése szerint alakult, az utolsó negyedre 10-6-os fővárosi vezetéssel fordulhattak a csapatok, és hiába dobott hármat, valamint kapott csak egyet a fináléban a Dunaújváros, a BVSC végül két góllal, 11-9 arányban nyerte a rangadót.