Jégkorong: a végén győzött a jobb/DAB

Dávid • 2014. október 11. 20:12 • Sport 0 0

Nem a szépségdíjas meccsek között emlegetjük majd a Dab.Docler és a Csíkszereda ma délutáni összecsapását – a két együttes a MOL Liga küzdelemsorozatában lépett jégre városunkban, és bár a székelyek ráijesztettek a mieinkre, a végén győzött a jobb: 4-2 arányban múlta felül ellenfelét a DAB. Így tovább – hajrá Bikák!

Az Újpest ellen tegnap kivívott idegenbeli győzelem után itthon folytatta a pontgyűjtést a Dab.Docler együttese ma délután. Ráadásul az ellenfél éppen az a Csíkszereda volt, amely idén eddig egyedül győzte le az Acélbikákat – presztízsmeccsre és visszavágásra készültek hát Szappanosék.
Ezzel együtt pont nem úgy kezdődött az összecsapás, ahogy képzeltük: komoly mezőnymunka után a csíki legények szereztek vezetést, és bár Martinka révén egyenlített a DAB, a nyitó harmad utolsó előtti percében ismét a HSC szerzett vezetést (1-2).
Szerencsére a folytatás már a hazai közönség szája íze szerint alakult: a második futam elején Mestyán, majd Peterdi volt eredményes, fordított a DAB, majd a végjátékban Galanisz is betalált, így 4-2 arányban nyerte csapatunk a nem túl színvonalas, ám annál küzdelmesebb találkozót – tovább őrizve pozícióját a MOL Liga tabellájának élén! Ez a lényeg.